Čitatelia pisateľmi 10.10.2008
HEVIklub - Šťastné motýliky, sa v piatok 10.10.2008 stali malými spisovateľmi. V literárnej dielni sa z čitateľky stala pisateľka. Vznikli veľmi pekné rozprávkové príbehy, dvoch tretiačok.
Aj takto sa dá tvoriť:
Jessica Fránerová, 3.C ZŠ M.R.Štefánika Trebišov
Kde bolo, tam bolo, žila raz jedna princezná. Volala sa Emília. Žila so svojimi sestrami a s macochou. Macocha bola veľmi zlá a krutá a jej dcéry boli strašne lakomé a takisto veľmi zlé. Emília, zase naopak bola pekná ako pampeliška, dobrá ako ruža a zamilovaná do jedného princa Tomyho. Aj napriek tomu, že mala ťažký a smutný život, láska k Tomymu jej pomáhala a všetko hravo zvládala. Jedného dňa sa zobrali. Nakoniec bola aj princezná Emília šťastná a zdravá spolu so svojím princom. Jedného dňa Tomy odišiel do lesa a nechal Emíliu samú. Bolo jej veľmi smutno a veľmi sa o neho bála. Ale keď prišiel domov opäť ožila a bolo šťastná. Vtedy si uvedomila ako je im spolu dobre. Išli na svadobú cestu a užívali si spoločné chvíle
Emka Vargová, 3.A ZŠ M.R.Štefánika Trebišov
Tam, kde sa piesok lial a voda sa sypala, bolo jedno kráľovstvo. V tom kráľovstve žila jedna princezná. Volala sa Eliška. Bola veľmi šťastná a dobre si žila, ale jej úsmev na tvári netrval veľmi dlho. Za pár dní jej zomrela mamka. Eliška bola z toho veľmi smutná a nešťastná. Až jedného dňa si vzal jej otec druhú ženu. Pre Elišku to bola macocha a k tomu veľmi zlá. Princeznú Elišku zamkla do izby. Tam bola zamknutná veľa dní. Ale raz sa jej podarilo utiecť. Išla do mesta a tam zbadala jedného obyčajného mládenca. Princezná Eliška sa do neho zaľúbila. Keď ju mládenec zbadal, tiež sa do nej zaľúbil. O pár mesiacov sa vzali, boli spokojní a žili šťastne až do smrti.






